Haber

Bir ülke daha savaşa katılıyor! Başkana İsrail’le savaşa girme yetkisi verildi

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik başlattığı saldırıların ardından savaş durumuna giren İsrail, Gazze’yi abluka altına aldı. Gazze’yi açık hava hapishanesine çeviren İsrail, yaklaşık 10 bin Masum sivilleri katletti. Bölgede gerginlik artarken Cezayir’den dikkat çeken bir hamle geldi.

CUMHURBAŞKANINA SAVAŞA GİRME YETKİSİ VERİLDİ

Cezayir Parlamentosu’nda yapılan oylamada tüm milletvekillerinin oyu ile Başkan Tebbun İsrail’le savaşa girme yetkisi verildi. O anlarda Filistin halkını destekleyen sloganlar atıldı. Tebbun’un şimdi bir açıklama yapması bekleniyor.

OLAĞANÜSTÜ BİR BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİLER

Cezayir Ulusal Halk Meclisi, İsrail’in Gazze Şeridi başta olmak üzere Filistin’e yönelik saldırılarını gündemiyle 3 gün önce olağanüstü bir toplantı yaptı. Filistin eşarpları giyen ve Filistin bayrakları taşıyan milletvekilleri “Cezayir ordusu seninle Gazze” sloganları attılar. Genel kurulda bir konuşma yapan Cezayir Dışişleri Bakanı Attaf, İsrail’in Gazze Şeridi’ne bugün düzenlediği şiddetli saldırıların nedeninin 7 Ekim’le başlamadığına işaret ederek, şunları söyledi:Bunun İsrail’in Filistin’i haritadan tamamen silme girişiminin ileri bir aşaması olduğunu vurguladı.

YEMEN’DEKİ HUTİSLER DE SAVAŞA GİRDİĞİNİ İLAN ETTİ

Yemen’deki İran destekli Husiler de geçen hafta İsrail’e savaş ilan ettiklerini açıklamıştı. Alarma geçen İsrail, Kızıldeniz’e savaş gemileri gönderdi.

haber-beypazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu