Ekonomi

Immuneering, biyoteknoloji alanında deneyimli Thomas Schall’ı yönetim kuruluna kattı

CAMBRIDGE, Mass. – Klinik aşamada bir onkoloji şirketi olan Immuneering Corporation (NASDAQ:IMRX), bugün deneyimli bir biyoteknoloji lideri olan Dr. Thomas J. Schall’ın Yönetim Kuruluna eklendiğini duyurdu. Dr. Schall, 2022 yılında Amgen tarafından satın alınan ChemoCentryx’in Yönetim Kurulu Başkanı, CEO’su ve Kurucusu olarak görev yaptığı dönemden zengin bir deneyim getiriyor.

Immuneering CEO’su Ben Zeskind, şirketin Dr. Schall’ı yönetim kuruluna davet etmekten onur duyduğunu ifade etti. Zeskind, Dr. Schall’ın ilaç keşfi ve geliştirmedeki 25 yıllık geçmişinin Immuneering’in geniş spektrumlu kanser tedavileri yaratma misyonu için değerli bir varlık olduğunu vurguladı.

Dr. Schall, şirketin evrensel RAS/RAF kanser ilaçları boru hattını ilerlettiği çok önemli bir aşamada Immuneering’e katılmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Şirketin stratejik yönelimine katkıda bulunmayı ve yeni kanser tedavilerinin geliştirilmesini desteklemeyi dört gözle bekliyor.

Kemokin sistemi işlevi ve faaliyetleri alanına önemli katkılarda bulunan Dr. Schall’ın uzmanlığının Immuneering için son derece etkili olması bekleniyor. Geçmişinde DNAX Araştırma Enstitüsü ve Genentech, Inc. şirketlerinde görev alan Schall, Stanford Üniversitesi’nden kanser biyolojisi alanında doktora derecesine sahiptir.

Immuneering, çok çeşitli kanser hastaları için evrensel RAS/RAF ilaçları geliştirmeye odaklanmıştır. Lider ürün adayı IMM-1-104, şu anda RAS mutasyonlarına sahip ileri evre solid tümörleri hedefleyen bir Faz 1/2a çalışmasında yer alan oral bir inhibitördür. Diğer bir aday olan IMM-6-415, RAS veya RAF mutasyonları olan tümörler için bir Faz 1/2a çalışmasına hazırlanmaktadır. Şirketin yaklaşımı, MAPK yolağını döngüsel olarak inhibe etmeyi, sağlıklı hücreleri korurken kanser hücrelerini etkilemeyi amaçlamaktadır.

Bu duyuru Immuneering Corporation tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu